Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Gmina Karpacz zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony http://www.eurzad.karpacz.eu.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Nie wszystkie elementy nietekstowe (grafiki, zdjęcia) mają dodany tekst alternatywny lub opisy treści.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiaturowe
- Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Anna Sula - adres e-mail: kancelaria@karpacz.eu lub telefonicznie 75 76 19 150.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Radosław Jęcek - Burmistrz Karpacza,
- Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz,
- e-mail:: kancelaria@karpacz.eu.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Urząd Miejski w Karpaczu mieści się w 7 budynkach:
Główny budynek znajduje się przy ul. Konstytucji 3 Maja 54. Wejście do budynku od strony deptaka z poziomu terenu, bez krawężników, umożliwiające bezproblemowy wjazd wózkiem. Na parterze znajduje się Kancelaria, w której można uzyskać podstawowe informacje i złożyć dokumenty, Urząd Stanu Cywilnego i Referat Spraw Obywatelskich, Sala Ślubów, część Referatu Finansowego (dział podatkowy i gospodarki odpadami) oraz część Referatu Organizacyjno - Administracyjnego (m.in. rejestracja/zmiana działalności gospodarczej, licencje na przewóz osób - TAXI, współpraca z organizacjami pozarządowymi). W celu zwiększenia dostępności wszystkie sprawy załatwiane są w pokoju obsługi klienta zlokalizowanym również na parterze budynku. Na pierwszym piętrze, na które możemy dostać się zarówno windą jak i schodami, znajduje się Biuro Rady Miejskiej, Sala Konferencyjna, Sekretariat, gabinet Burmistrza Karpacza, Zastępcy Burmistrza, Sekretarza Gminy oraz Skarbnika, obsługa prawna Urzędu, Nieodpłatna Pomoc Prawna, oraz część Referatu Organizacyjno - Administracyjnego (m.in. sprawy lokali komunalnych). Drugie piętro zostało wyłączone dla petentów, znajduje się tam Referat Inwestycji i Gospodarki Komunalnej, Referat Gospodarki Nieruchomościami i Przestrzennej, stanowisko ds. Zamówień Publicznych, Referat Informatyzacji, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz pozostała część Referatu Finansowego. Obsługa przez osoby z powyższych referatów odbywa się w pokoju obsługi klienta, który znajduje się na parterze.
Główny budynek Urzędu Miejskiego w Karpaczu został w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Korytarze umożliwiają swobodne poruszanie się, a winda zapewnia dostęp na pierwsze pięto. Wewnątrz zostały również zamontowane oznaczenia w alfabecie Braille'a. W Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w pokoju obsługi klienta istnieje możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej wzmacniającej sygnały dźwiękowe dla osób słabosłyszących. Do wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Na parterze znajduje się również toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na parkingu przewidziano jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych.
W lokalu przy ul. Konstytucji 3 Maja 25, mieści się Referat Promocji i Rozwoju, w ramach którego działa Informacja Turystyczna. Wejście do lokalu z poziomu chodnika. Obsługa klientów odbywa się w pomieszczeniu zapewniającym dostęp osobom ze szczególnymi potrzebami. Wewnątrz brak oznaczeń w alfabecie Braille'a, oraz oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Parking zlokalizowany jest przy ul. Polskich Olimpijczyków 1 (przy Stadionie im. Ireny Szewińskiej). Na parkingu przewidziano dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. Referat Promocji realizuje swoje zadania również w Centrum Integracji i Kultury oraz Pracowni Plastycznej w Stacji Kultura.
Centrum Integracji, Edukacji i Kultury znajduje się przy ul. Konstytucji 3 Maja 25. Jest to obiekt łączący w sobie funkcje edukacyjne i kulturalne, oferujący szeroki wachlarz usług dostosowanych do potrzeb różnych grup odbiorców. Wejście do budynku jest niskoprogowe, umożliwiające łatwy dostęp dla wszystkich użytkowników. Obiekt został zaprojektowany z myślą o osobach z ograniczoną mobilnością - znajduje się w nim podnośnik dla osób niepełnosprawnych oraz rampa dla wózków inwalidzkich. Na parterze znajduje się szatnia, toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz sala widowiskowa, mogąca pomieścić 100 osób. Na pierwszym piętrze znajduje się przestronna sala z aneksem kuchennym, sala do terapii sensorycznej (SI), sala zajęciowa, a także specjalnie wydzielona strefa do relaksu. W budynku brak oznaczeń w alfabecie Braille'a, oraz oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Parking znajduje się przy ul. Polskich Olimpijczyków 1 (przy Stadionie im. Ireny Szewińśkiej) z dwoma wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
Pracownia Plastyczna w Stacji Kultura - Karpacz mieści się w wydzielonym lokalu w budynku przy ul. Kolejowej 3. Wejście do lokalu zadaszone, na poziomie chodnika. Wejście do pracowni ma niski próg, nie powodujący ograniczeń w poruszaniu się osób niepełnosprawnych. Pracownia oferuje warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. Sala jest wyposażona w piec do wypalania ceramiki, porcelany i dekoracji. Lokal posiada dostęp do toalety, niedostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku brak oznaczeń w alfabecie Braille'a, oraz oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Na parkingu znajdują się dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych.
W budynku przy ul. Obrońców Pokoju 2C mieści się Straż Miejska. Budynek posiada dwa wejścia. Do wejścia głównego od frontu prowadzą schody, drugie wejście z poziomu terenu przeznaczone dla pracowników znajduje się za budynkiem. Istnieje możliwość skorzystania z drugiego wejścia po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z pracownikami Straży Miejskiej. Po wejściu do budynku od frontu, wewnątrz znajduje się domofon, który umożliwia kontakt z pracownikami Straży Miejskiej. W budynku brak oznaczeń w alfabecie Braille'a, oraz oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Brak dostępnej toalety. Brak parkingu.
Budynek przy ul. Polskich Olimpijczyków 1 - Stadion im. Ireny Szewińskiej, mieści się w nim część Referatu Organizacyjno - Administracyjnego, tj. pracownicy obsługi obiektu. Znajduję się w nim m.in. recepcja, sale konferencyjne, sauna, sanitariaty, szatnia, siłownia oraz pomieszczenie rehabilitacyjne. Winda wewnątrz budynku zapewnia dostęp na pierwsze piętro, gdzie znajdują się gabinety fizjoterapeutyczne. Do budynku prowadzą dwa wejścia. Wejście główne od strony parkingu bezpośrednio z poziomu terenu oraz drugie wejście od strony boiska i bieżni, które również dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Toalety zlokalizowano na parterze oraz dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku brak oznaczeń w alfabecie Braille'a, oraz oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Na parkingu zlokalizowanym bezpośrednio przy obiekcie przewidziano dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Pracownicy obsługi obiektów sportowych Referatu Organizacyjno - Administracyjnego realizują również swoje zadania na Hali Widowiskowo - Sportowej znajdującej się przy ul. Konstytucji 3 Maja 48b. Wejście do budynku z poziomu terenu. Wewnątrz znajduje się sala sportowa oraz ścianka wspinaczkowa. Korytarze umożliwiają swobodne poruszanie się dla wózków inwalidzkich, toaleta została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku brak oznaczeń w alfabecie Braille'a, oraz oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Brak parkingu.
Koordynatorem do spraw dostępności architektonicznej jest Pan Przemysław Kurek. Kontakt: kancelaria@karpacz.eu, tel. 75 76 19 150.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR)
- Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM)
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności
Zgodnie z ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. (Dz. U. 2023 r. poz. 20) o języku migowym i innych środkach komunikowania się, osoba uprawniona może skorzystać z bezpłatnej usługi tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w Urzędzie. Zamiar skorzystania z usługi tłumacza należy zgłaszać nie później niż 3 dni robocze przed dniem załatwiania sprawy.
Zgłoszenia należy dokonać, korzystając z jednej z następujących form kontaktu:
poczty elektronicznej: kancelaria@karpacz.eu,
ePuapu: /qa70hiw89b/SkrytkaESP,
e-Urzędu: eurzad.karpacz.eu
e-Doręczenia: AE:PL-35295-46304-CGEVV-13,
telefonicznie za pośrednictwem osoby trzeciej na nr 75 761 91 50,
listownie: Urząd Miejski w Karpaczu, ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz (3 dni liczone od dnia otrzymania zawiadomienia przez Urząd).